Tee Ise Advendikalender

Sel aastal on esimene advent juba novembri lõpus ehk siis 30. novembril. Ja on viimane aeg mõelda advendikalendri ostmise-tegemise peale. Šokolaadikalendrit meie laps ei saa. Odavates šokolaadikalendrites on jubeda maitsega šokolaad. Kallimad maiustustega täidetud kalendrid maksavad aga sama palju kui näiteks Lego või mõne muu mänguasjaga kalendrid. Sellepärast olemegi viimastel aastatel Mariele ostnud Littlest Pet Shopi ja Lego kalendreid.

Eelmise aasta suvel hakkasin tikkima numbreid advendikalendri jaoks. Mõtlesin, et õmblen 20cm x 20cm kotid, mille saan ise maiustustega ära täita. Numbrid 118 sain valmis, kuid siis tulid muud tööd ja tegemised. Veel paar nädalat tagasi tõstsin karbi pooliku tikkimistööga kapist välja, kuid mõned päevad hiljem panin selle kappi tagasi. Ei tule seda tikkimistuhinat peale lihtsalt.

Advendikalendreid saab aga tegelikult teha millest iganes.

Pesunäpid ja paberkotid. Kui ise teeksin, siis nii nagu parempoolsel pildil. Võtaksin 3mm paksuse papi, liimiksin kuuma liimiga selle külge pesunäpid. Paberkotid voldiksin ajalehepaberist nagu SIIN (←kliki).

Advendikalender minimuffinipannist. Kui peres on vaid üks laps ja kommide söömist piiratakse, siis on see väga hea variant, sest panni pessa väga suur maiustus ei mahu.

Et sellist kalendrit teha, tuleks mõned kuud varem hakata koguma tühju wc-paberi rulle.

See on vahva leid. Mul on kuskil kapis päris suur kogus neid kollaseid mune. Lihavõtete ajal toob jänku ju üllatusmune. Need kollased sisud hoian ma alati alles. Neid võib ju vaja minna, kunagi 😀

Üllatus ümbrikus. Aga miks mitte. Selle kalendri teeks ma ka paksema papi peale. Ja väga raskeid šokolaade vist sinna sisse panna ei saa. Aga oleneb muidugi ümbrikust ja liimist, millega need papile on liimitud.

Kui sul on kodus õmblusmasin, siis saad teha sellise vahva kalendri.

See mõte meeldis mulle kohe kui seda nägin. Ideaalne advendikalender šokohoolikule. Ostad 24 šokolaadi, pakid need enda äranägemise järgi, kleebid numbrid peale ja ongi olemas.
Teisel pildil on aga hoopis 24 raamatut! Loe lapsele! Laps loeb! Ma arvan, et järgmisel aastal ma just sellise advendikalendri teengi. Otsin üles enda lapsepõlve lemmikraamatud ja ostan ka vähemalt 10 uut raamatut. Kusjuures raamatuid võiks ostma hakata juba aasta alguses, iga kuu üks raamat, näiteks. Lapsele neid ei näita. Pakin raamatud ära ja sätin need 30.novembril öökapile. Ja siis igal hommikul saab preili võtta ühe raamatu ning õhtul loeme koos. Mida rohkem ma sellele mõtlen, seda ahvatlevam see mõte mulle tundub.

Õmmeldud advendikalendrid. Mõlemad  variandid on armsad. Ja mis veel, neid saab igal aastal uuesti kasutada. Võtad aega, õmbled valmis korraliku kalendri ja 20 aasta pärast saavad ka lapselapsed sealt komme otsida.
Ma luban nüüd endale, et tikin kalendri jaoks pildikesed lõpuni ja õmblen selle valmis enne, kui Marie täisealiseks saab 😀

Kingitus kinkekotis. See kalender meeldib mulle ka. Siia mahuvad ka pisemad mänguasjad. Ning kui peres on rohkem kui kaks last siis on see hea lahendus. Kinkekotti mahub oluliselt rohkem nänni kui näiteks muffinipanni pesadesse.

Veel paberit. Nagu näha, siis paberist saab igasuguseid advendikalendreid meisterdada. Tuleb lihtsalt fantaasial lennata lasta.

Plekkpurk. Purke peaks ka hakkama juba aasta alguses koguma vist. Asja teeb huvitavaks see, kui purgid on eri suurusega.

Viimane advendikalender on tõelisele veinisõbrale.

Ja nüüd meisterdama 😉

Advertisements

One thought on “Tee Ise Advendikalender

  1. Pingback: Advendikalender 2015 | Agikene

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s