Kodused müslibatoonid

Paar kuud tagasi üritasin teha müslibatoone. Google abil leidsin retsepti, kuid midagi head tookord valmis ei saanud. Ma ei tea, kas viga oli retseptis või tegin ise midagi valesti, igal juhul süüa tookordsed käkid ei kõlvanud. Isu koduste müslibatoonide järgi aga ei kadunud.

Ja paar nädalat tagasi, täiesti juhuslikult, leidsin ühe norrakeelse retsepti. Kõik toiduained olid kapis olemas ja pikemalt mõtlemata asusin aineid kokku segama:

3 dl röstimata müslit                                                                                                                            1 dl rosinaid või teisi kuivatatud puuvilju                                                                                            6 tl suhkrut
1 muna
1 munavalge
6 spl maapähklivõid
200 g tumedat šokolaadi

Sega kausis müsli, rosinad vm, suhkur, muna, munavalge ja maapähklivõi. Vormi märgade kätega saadud segust parajad batoonid ja pane need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta 160° juures 20-25 minutit.Sulata vesivannil tume šokolaad. Jahtunud müslibatoonid vala üle šokolaadiga ja pane külmikusse tahenema.
Nii lihtne ongi!

Kodused müslibatoonid

Pühapäevased muffinid said ka pildile. Retsepti leidsin Nami-Nami retsptikogust.

Mustikamuffinid

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s